Sign Invention
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Pravidla pro vstup na veletrh
Bezpečně na veletrhu

Mactac pro Latex


Technologie latexového tisku je unikátní a nabízí soustu výhod, občas však umí nepřipravené uživatele pozlobit. Vysoké teploty působící v průběhu tisku na materiál neodpustí nic. Je velmi důležité vybrat si takové médium, které je na tyto náročné podmínky připraveno.

 

Často se stává, že při použití tiskových samolepicích fólií základní monomerické řady dochází při tisku k jejich deformaci. Mohlo by se zdát, že za všechno může fólie. Jenže tak to není. Na vině je podkladový papír (přesněji řečeno liner). Při tisku se vlivem tepla méně kvalitní linery začínají vlnit, což vede k chybné domněnce, že se kroutí fólie.

Jak to vlastně celé vyřešit? Ideální jsou linery obsahující PE vrstvu, které drží tvar perfektně. Jenže v dnešní době, kdy je vyvíjen extrémní tlak na ceny, výrobci na papíru šetří. Snižuje to výrobní náklady, takže na PE vrstvu ve standardu u nízkonákladových fólií zapomeňte. Za jistotu, že se při tisku nebude materiál deformovat, je prostě třeba si připlatit. Když už to nejde jinak, doporučuji vybírat takové fólie, které jsou opatřeny alespoň papírem s hustou uzavřenou strukturou vláken. Ten je mnohem odolnější vůči změnám vlhkosti a vysokým teplotám. A přesně takový liner najdete u monomerických tiskových fóliích řady Mactac JT8500 z nabídky společnosti HSW Signall. Tento materiál můžete použít bez obav.


Více
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje