Sign Invention
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Česká společnost STORY DESIGN se stává součástí nadnárodního gigantu UMDASCH


Česká rodinná společnost STORY DESIGN, významný evropský hráč v oblasti výroby vybavení komerčních interiérů s ročním obratem více než půl miliardy korun, se od začátku listopadu stává součástí rakouské nadnárodní skupiny UMDASCH GROUP. Rakušané jsou stoprocentním vlastníkem společnosti. I díky této transakci roční tržby celé skupiny překročí 30 miliard korun. STORY DESIGN se stane součástí divize Umdasch Shopfitting Group a zároveň bude významným vývojovým a výrobním centrem koncernu, což přinese i navýšení pracovních míst v litomyšlském regionu. Hodnota akvizice se pohybuje v řádu stovek milionů korun


„V dnešní globalizované a občas rozkolísané Evropě je nadnárodní stabilita základním předpokladem budoucích úspěchů. Skupina UMDASCH je v tomto směru ideálním partnerem. Jsem si zároveň jistý, že tímto krokem zajistíme pokračující prosperitu celé skupiny a podpoříme růst pracovních míst v regionu. Dobře provedená integrace má mnoho pozitivních synergických efektů, které posílí naši konkurenceschopnost,“ říká Jakub Brýdl, někdejší výkonný ředitel a nynější předseda představenstva společnosti STORY DESIGN.


Cílem vzájemné integrace je využít silných stránek obou společností. Pro STORY DESIGN znamená akvizice rozšíření výrobních kapacit a již v roce 2016 plánuje postupné navyšování počtu zaměstnanců. Celá skupina UMDASCH se pak stane důležitým hráčem v oblasti automotive, jelikož bude dodávat interiéry evropských showroomů pro automobilky Škoda, Renault a aktuálně i Seat. Společnosti STORY DESIGN bude ponechána významná autonomie, tedy nadále bude nabízet originální výrobky a služby včetně designu a vývoje. Bude zachována i organizační struktura a obchodní název společnosti. Zakladatelé společnosti Tomáš a Filip Brýdlovi budou nově zasedat v dozorčí radě.


O STORY DESIGN:

Společnost STORY DESIGN byla založena v roce 1995 v Litomyšli, kde má stále své administrativní sídlo a výrobní prostory. Od počátku byla vlastněna a řízena členy rodiny Brýdlů a zabývá se designem, výrobou a instalací komerčních atypických interiérů a produktů na podporu prodeje. Ke svým výrobkům poskytuje i komplexní portfolio souvisejících služeb. Dlouhodobými klienty společnosti jsou většinou nadnárodní společnosti jako například automobilky, mobilní operátoři, banky, pivovary a další korporace, obvykle provozující síť poboček. Společnost, ve které aktuálně pracuje 220 zaměstnanců a je tak významným zaměstnavatelem v regionu, se řadí k předním výrobcům i na evropském trhu. Konkurenceschopnost společnosti vyplývá zejména z optimálního mixu ceny, kvality, flexibility a vysoké úrovně vlastních designových návrhů. Další informace o společnosti jsou k nalezení na www.story-design.cz.

O UMDASCH GROUP:

Společnost UMDASCH, která byla založena již v roce 1868, tvoří dvě základní divize. Stěžejní částí skupiny UMDASCH Group je společnost DOKA, výrobce technického stavebního bednění, s ročními tržbami 25 miliard Kč. Společnost je v tomto oboru jednou z největších na světě, s pobočkami v 70 zemích a s více než 7 300 zaměstnanci. Druhou významnou částí je dceřiná společnost Umdasch Shopfitting Group s téměř 150 letou tradicí výroby nábytku a se sídlem v rakouském Amstettenu. Celkové tržby nově i se společností STORY DESIGN dosáhnou částky takřka 5,5 miliardy Kč. Další informace o společnosti jsou k nalezení na www.umdasch-shopfitting.com.

Kontakt:

STORY DESIGN: Moravská 949, Litomyšl Jakub Brýdl, e-mail: jakub.brydl@story-design.cz, tel.: +420 461 313 414, www.story-design.cz


Více
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje