Sign Invention
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Na sekty digitálně


Italská společnost STA ze severu Itálie se specializuje na potisk kovů. Její dceřina společnost Emmeti vyrábí jediný produkt – čepičky a drátěné klece na korkové zátky šumivého vína a sektů.

 

 

Až doposud se výrobci šumivého vína museli spokojit s černým logem. Nyní společnost instalovala tiskárnu Acuity B1.

„Na trhu existuje trvalý trend digitálního potisku pro menší zakázky. My jsme první digitální tiskovou jednotku instalovali před deseti lety. Postupem času se ukázalo, že je to příliš pomalé a náročné na ruční práci. Hledali jsme vysoce kvalitní digitální tiskové řešení s ofsetovou a in-line architekturou, které by bylo i snadno ovladatelné a nenáročné na manuální práci,“ řekl ředitel Marco Trotto Gatta.

 

Prosadil se Fujifilm

Firma dlouhodobě spolupracuje se společností Fujifilm. Proto její zástupci hledali technologii, která by vyhovovala specifickým požadavkům. I když stroj Acuity B1 není primárně určen k potisku kovu, podařilo se technologii přizpůsobit specifickým nárokům. Šlo zejména o systém nakládání a posuvu kovových desek při zachování vysoké produktivity. Ta je nyní na úrovní 100–120 archů za hodinu.

 

Kde se ušetří

Pro malé výrobce sektů a šumivého vína z významných regionů se nyní otevřela možnost pracovat s barevnými motivy. U velkých výrobců lze vyrábět vzorky bez nutnosti účtovat přípravu tiskové formy. Vytvořil se mnohem širší prostor pro kreativitu a také možnost vytvářet limitované edice či personalizované dodávky bez příliš vysokých nákladů,“ pochvaluje si Marco Trotto Gatta.

Společnost Emmeti s roční produkcí 1,4 miliardy uzávěrů obsadila 70% globálního trhu.

 

 


Více
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje