Sign Invention
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

PARC (Xerox) se věnuje péči o zrak


Společnost PARC, výzkumné středisko společnosti Xerox, podepsala smlouvu s firmou Alcon, světovou jedničkou v oblasti produktů pro péči o zrak. Dohoda se týká vývoje inovativních postupů v daném segmentu a vztahuje se na licence pro potenciální nové produkty, u nichž se očekává, že vstoupí na trh během následujících dvou až čtyř let.   

 

Problémy se zrakem jsou čím dál častější a to hlavně v důsledku nemocí, jako je například cukrovka," uvedla Tolga Kurtoglu, vedoucí globálního výzkumu Xerox. „Díky technologii vyvinuté v PARCu pracujeme se společností Alcon na nových řešeních, které pomohou milionům lidí s různými očními vadami," dodává Kurtoglu. 

 

Podle výzkumu má segment oční péče tržní potenciál v hodnotě 6 miliard dolarů. „Výzkum hraje důležitou roli v každém odvětví. Naše dceřiná společnost Xerox PARC už padesát let posouvá oblast nejen tiskových technologií, nejrůznějších IT řešení a dosahuje v tom skvělých výsledků. Jsme rádi, že naše pomoc proniká i do dalších segmentů, jako je právě péče o zrak,” říká Veronika Brázdilová, CEO společnosti Xerox pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. 

 

Otevřený inovativní přístup PARCu využívá k podpoře inovací několik zdrojů financování, díky kterému je zkrácena doba uvedení produktu na trh a zajištěna větší pravděpodobnost úspěchu.

 

Se společností PARC spolupracujeme více než tři roky a soustředíme se na vývoj inovativních technologií, které lze použít s našimi výrobky pro péči o zrak,“ řekl Andy Pawson, president Global Vision Care Franchise společnosti Alcon. „Jsme nadšeni, že můžeme ve spolupráci pokračovat a využívat zkušeností a znalostí společnosti PARC v oblasti výzkumu a vývoje k nalezení nových způsobů, díky kterým pacientům a spotřebitelům po celém světě přineseme lepší péči."

 

 

O společnosti PARC

Palo Alto Research Center Incorporated (PARC) patří společnosti Xerox. Provádí otevřené inovace a kromě specializovaných služeb v oblasti výzkumu a vývoje poskytuje technologie, odborné znalosti, osvědčené postupy a duševní vlastnictví společnostem Fortune 500 a Global 1000, startupům, vládním agenturám a dalším partnerům. PARC vytváří nové obchodní příležitosti, zkracuje dobu uvedení produktů na trh, rozšiřuje vnitřní schopnosti a snižuje tak riziko pro klienty. Od svého vzniku společnost uvedla na trh mnoho technologických platforem - od ethernetového a laserového tisku po grafické uživatelské rozhraní a všudypřítomné výpočty a umožnila tak vznik mnoha průmyslovým odvětvím. 

 

Společnost PARC byla v roce 2002 začleněna do struktur Xeroxu jako nezávislá dceřiná společnost v jejím úplném vlastnictví. PARC dnes pokračuje ve výzkumu, který umožňuje dosahovat průlomů v oblastech podnikání jejích klientů.

 

 


Více
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje