Sign Invention
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

„Textilní“ tým Durstu oslavil 10 let


Rakouské město Kufstein se v roce 2009 stalo místem působení specializovaného týmu skupiny Durst pro digitalizaci textilního průmyslu. Díky zdejšímu vývoji patří značce Durst přední pozice i na textilním trhu.

 

Více než 10 zaměstnanců zde pracuje na tiskových systémech Durst Alpha a neustále je rozvíjí. Věnuje se vývoji a zdokonalování tiskových hlav, úpravám textilu a technologii sušení. Ve spolupráci s inovačními centry v Brixenu a Lienzu, které provádějí základní výzkum v oblasti vodních inkoustů, se v Kufsteinu zabývají testy pro výběr a zlepšování kvality různých inkoustových systémů. 

Město bylo zvoleno jako lokalita s dostatkem kvalifikovaných specialistů, protože zde efektivně fungoval klastr textilního průmyslu. 

Christoph Gamper, generální ředitel skupiny Durst si výsledky v oblasti digitalizace textilního průmyslu pochvaluje: „Naše textilní tiskové stroje dnes produkují miliony metrů digitálně tištěných textilií v Asii, Evropě a USA. Jsme velmi hrdí na výkon našeho vývojového týmu v Kufsteinu, protože zde položili základy tohoto úspěchu a pracují na budoucích inovacích pro textilní průmysl.“

 


Více
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje