Sign Invention
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Zünd rozšiřuje své sídlo


Digitální řezací systémy této švýcarské značky jsou velmi žádané po celém světě a společnost podle toho také roste. Potřebuje zkrátka více prostoru, a tak nyní investuje do přístavby svého sídla v městě Altstätten.

 

Zünd v první fázi investuje do rozšíření budovy, aby uspokojil rostoucí požadavky na prostor. Třípodlažní nové křídlo poskytne místo pro služby zákazníkům a oddělení R&D. „Přízemí bude využito pro školicí a konferenční místnosti a budou tam také kavárny pro zaměstnance a návštěvníky,“ vysvětlil generální ředitel Oliver Zünd na ceremoniálu kladení základního kamene. Environmentální hlediska jsou pro zakladatele společnosti Karla Zünda vysokou prioritou. Exteriér budovy i terénní úpravy budou „zelené“, s povrchy, které absorbují vodu. Plány přírodního krajinářství jsou logickým pokračováním dlouhodobé filozofie společnosti a podle Karla Zünda nabízejí další výhody: „Vytváření přírodního stínu na nádvoří přináší jednak příjemné prostředí a rovněž esteticky přitažlivé prostory k posezení.“ 

Zünd Systemtechnik AG přistupuje k využívání obnovitelných zdrojů z přesvědčení. Karl Zünd také poznamenává, že zákazníci se stále více zajímají o to, jak a kde jsou jejich stroje vyráběny, a vyžadují odpovědné zacházení s lidmi a životním prostředím.

 

Další plány rozšíření

Souběžně se zahájením první fáze výstavby probíhá také plánování nové budovy pro montáž a logistiku. Ambiciózní časový rozvrh tohoto projektu si klade za cíl přesunout se do nového závodu v roce 2022. Důvody velkých požadavků na prostor vyplývají ze způsobu, jakým se digitální frézy postupem času vyvíjely. „V počátcích zabíral průměrný stroj o něco více než jeden metr čtvereční. Dnes je průměrná velikost mnohem větší, s trendem dalšího nárustu strojů,“ vysvětluje Oliver Zünd. To ovlivňuje požadavky na prostor napříč všemi divizemi společnosti.

 


Více
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje