Sign Invention Sign Invention
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

První HP Latex R 1000 v Evropě je nainstalovaný u HSW Signall


Novou unikátní hybridní tiskárnu s latexovou technologií si můžete krátce po její premiéře prakticky vyzkoušet v showroomu HSW Signall. Jde o první latexovou technologii pro potisk deskových materiálů, která byla nainstalována v České republice. Nyní vám přinášíme první zkušenosti s tímto strojem.

Jako dlouholetý spolehlivý partner společnosti HP v oblasti velkoplošného tisku dostal HSW Signall možnost stát se prvním střediskem, kde se s touto technologií můžete blíže seznámit.

Instalace

Stroj přichází k zákazníkovi v dřevěném boxu, vykládka a manipulace je proto úplně standardní a stačí na ni běžný vysokozdvižný vozík. Sestavení trvá jeden pracovní den, pak následuje školení obsluhujícího personálu.

„Ovládání pomocí velkých dotykových LCD displejů je velmi pohodlné,“ pochvaluje si Roman Osvald, servisní technik HSW, který pro tuto technologii získal certifikát na školení přímo ve výrobním závodě HP nedaleko Barcelony. „Obsluha má k dispozici ovládací panel z přední i zadní strany tiskárny. Může proto tiskárnu ovládat velmi pohodlně, aniž  by musela stroj zbytečně obcházet. Ocení rovněž přehledné menu, intuitivní ovládání a rychle přístupné video návody pro všechny důležité úkony nebo uživatelské zásahy.

Problémy se statickým nábojem jsou vyřešené 

„U produkčních inkoustových tiskáren dokáže statický náboj výrazně ovlivnit kvalitu tisku. Pro jeho eliminaci bývá u tiskáren nainstalována ionizační tyč, která statickou energii z média odvádí, což nebývá úplně spolehlivé. U tiskáren řady HP Latex R je tento problém řešený jinak. Přesnost umístění kapek inkousty zajišťuje rozdílný elektrický náboj mezi podkladovou vrstvou HP Optimizeru a samotného inkoustu. Uživatel určitě ocení kvalitní tisk a vysokou produktivitu. Je to momentálně nejuniverzálnější tiskárna pro středně vytížené provozy,“ vysvětluje Roman Osvald. 

Bílý inkoust

Tiskárny HP Latex R  využívají novinku – bílý latexový inkoust. „Vrstva inkoustu je velmi tenká, takže hmatem ani nezjistíte, kde je hranice mezi potisknutým a nepotisknutým povrchem, přesto je krycí schopnost bílé barvy úžasná a její použití umožňuje tisk velice atraktivních aplikací. Bílá barva však často není pro běžné zakázky potřeba a když se nepoužívá,  může dojít k poškození tiskových hlav, kvůli velkým rozměrům pigmentových částic. Jako technika mě proto zaujal efektivní způsob mikrocirkulace bílé barvy uvnitř tiskových hlav. Navíc je zde možnost zaparkovat bílé tiskové hlavy do ochranné schránky se speciální cirkulací, kde se hlavy udržují v dobré kondici. Velkou výhodou latexových hlav je,  že jsou jednoduše vyměnitelným spotřebním materiálem, jehož cena je jen zlomkem ceny piezoelektrických hlav. Větší ochranu tisku lze zajistit aplikací finální vrstvy HP Overcoat, která zvyšuje mechanickou odolnost. Konstrukce tiskárny je promyšlená do detailu a vychází z koncepce stroje HP Latex 1500, která je prověřena praxí a několik našich zákazníků patnáctistovky již dloho úspěšně provozuje. Proto věřím, že s řadou HP Latex R budou uživatelé rovněž spokojeni.“

 


Více
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje