Sign Invention Sign Invention
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Přes 40 procent lidí si své fotografie tiskne doma


Pod stromečkem udělá radost originální fotoplátno.

Stále přemýšlíte nad ideálním dárkem k Vánocům? Zcela jistě členy rodiny nebo kamarády a známé potěšíte například fotoplátnem, určitě ale zabodujete i tehdy, pokud věnujete tiskárnu, která se hodí pro domácí tisk fotografií. Podle průzkumu společnosti Canon, kterého se zúčastnila více než tisícovka respondentů, si totiž přes 40 procent lidí tiskne fotografie právě na domácí tiskárně.

 

Jaký fotodárek pod stromeček?

Tiskárny jedou v tomto období naplno. Konec roku je obdobím, kdy počet objednávek na tisk fotopláten a velkoformátových fotografií narůstá. Velká skupina lidí dává před unifikovanými fotografiemi z nábytkových obchodních řetězců přednost vlastním velkoformátovým fotoplátnům a fotografiím, které uchovávají jejich vlastní zážitky a vzpomínky. Zájemci o fotoplátno nebo velkoformátovou fotografii si je v maximální kvalitě mohou nechat vytisknout například v Canon Centru digitálních a tiskových služeb. Cenově a kvalitativně stále dostupnější tisk navíc přináší stále nové možnosti. Právě proto se hitem mezi vánočními dárky v posledních letech staly fotoplátna nebo velkoformátové fotografie.

Pokud jde o velké formáty vhodné k zavěšení na zeď, podle průzkumu společnosti Canon jasně vede fotoplátno s originální fotografií, které by si pod stromečkem přálo najít 35,3 % respondentů. Vede tak před velkoformátovou fotografií, kterou by jako vánoční dárek uvítalo 22,8 % dotazovaných. 

 

Doma fotografie tiskne přes 40 procent dotázaných

Další tip na vánoční dárek? Podle výsledků průzkumu určitě zaboduje i tiskárna, která nabídne kvalitní domácí tisk fotografií. Přes čtyřicet procent (40,9 %) respondentů totiž uvedlo, že si své fotografie tiskne doma na vlastní tiskárně. Čtvrtina  (25,6 %) respondentů si nechává fotografie tisknout v minilabu, další čtvrtina (25,5 %) tisk objednává on-line. Osm procent lidí pak přiznalo, že pro tisk vlastních fotografií využívá  tiskárnu v zaměstnání.

„Velký počet těch, kteří si tisknou fotografie doma na své tiskárně, nás překvapil. Pro ty, kteří chtějí tisknout fotografie, aniž by se smiřovali s nízkou výslednou kvalitou, máme například inkoustovou tiskárnu Canon Pixma iP8750, která zaručí špičkový tisk až do formátu A3+, tedy do rozměru 329 krát 423 milimetrů. Dovoluje tak tisknout i velkoformátové fotografie, které mohou být plnohodnotnou ozdobou interiéru bytu či domu,“ říká Miloš Bejblík, Marketing Director CIG ze společnosti Canon CZ.

Kvalitní tisk barevných a černobílých fotografií s hladkými přechody je na této tiskárně umožněn díky systému se šesti inkousty, který zahrnuje i samostatný šedý inkoust. Tiskárna nabízí také Wi-Fi rozhraní a plně podporuje technologie mobilního tisku Google Cloud Print a Apple AirPrint.

 

 

 

 


Více
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje